pohary

Sportovní události roku 2023

Rok 2023 slibuje být skvělým rokem pro sportovní události. Zde je pár událostí, které se v průběhu roku konají:

„Sport je poezie pohybu a činu.“

Dominik Pecka český filozof, spisovatel, teolog a římskokatolický duchovní 1895 – 1981

Souhrn sportovních událostí

  1. Zimní olympijské hry v Pekingu (4.-20. února): Zimní olympijské hry jsou nejprestižnější zimní sportovní událostí na světě a v roce 2023 se budou konat v Pekingu. Českou republiku bude zastupovat tým sportovců, kteří se budou snažit získat medaile v různých disciplínách, jako je například běh na lyžích, snowboarding, hokej a další.
  2. Světové hokejové mistrovství ve Finsku a Lotyšsku (13. května – 29. května): Hokej je nejoblíbenějším sportem v České republice a mistrovství světa je nejvýznamnější soutěží v tomto sportu. Česká republika bude bojovat o medaile s ostatními týmy a snažit se navázat na úspěchy z minulých let.
  3. Tour de France (2. července – 24. července): Tour de France je nejvýznamnější a nejtěžší cyklistickou soutěží na světě. V roce 2023 se koná již 109. ročník této soutěže a čeští cyklisté se snaží překonat své soupeře a získat prestižní vítězství.
  4. Mistrovství světa v atletice v Eugene, Oregon (15. července – 24. července): Atletika je dalším oblíbeným sportem v České republice a mistrovství světa je nejprestižnější soutěží v této disciplíně. Sportovci z celého světa se budou snažit překonat své rekordy a získat medaile v různých disciplínách, jako je běh na 100 metrů, skok do dálky nebo hod oštěpem.
  5. Světové poháry v biatlonu v Novém Městě na Moravě (16. prosince – 19. prosince): Biatlon je velmi oblíbeným zimním sportem v České republice a Nové Město na Moravě je tradičním místem konání světových pohárů. Čeští biatlonisté se budou snažit uspět v této soutěži a získat medaile v různých disciplínách.

Kromě těchto velkých soutěží se také konají menší závody a turnaje v různých sportech. Například v březnu se koná Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě, v červnu se koná Evropský šampionát v beach volejbalu v Praze nebo v srpnu Světové juniorské mistrovství v atletice v Nairobi.

Pár slov na závěr

Pro fanoušky sportu je rok 2023 skvělou příležitostí vidět nejlepší sportovce světa v akci. Navíc díky internetu a televizím je možné sledovat tyto akce online a podporovat své oblíbené týmy a sportovce. Ať už jste fanouškem hokeje, cyklistiky, běhu na lyžích nebo jiného sportu, rok 2023 je pro vás skvělou příležitostí sledovat ty nejlepší sportovce na světě a užít si nezapomenutelné zážitky.

Termíny jsou orientační podle roku 2022. Mohou se tedy mírně lišit.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky