parez na zahrade

Jak vykopat pařez na zahradě?

Už jste někdy chtěli vykopat pařez na vaší zahradě, ale nevíte, jak? Máte štěstí, protože vám poradíme, jak na to. Vykopání pařezu může být docela snadné, jen je třeba vědět, kde začít a jak postupovat.

Příprava

Jako první je nezbytné se připravit na práci. Musíte si vzít rýč, lopatu, nůžky na řezání kořenů a nějakou formu ochrany, jako jsou rukavice nebo boty. Když máte všechny potřebné věci, můžete začít.

Začínáme

Abyste dokázali vykopat pařez, musíte si vybrat místo. Mělo by to být místo, kde je pařez uložený, aby bylo možné ho vykopat. Poté si udělejte díru o průměru asi 30 cm a hloubku asi 50 cm.

Rýčem

Po vytvoření díry budete muset použít rýč k vykopávání pařezu. Rýčem projíždějte dírou a snažte se postupně odstraňovat půdu. Snažte se uvolnit pařez, aby se pohyboval volněji. To by vám mělo pomoci vyjmout pařez z díry.

Řezání kořenů

Když už máte pařez volný, budete muset začít se řezáním kořenů. Nejprve si vezměte nůžky na řezání kořenů a postupně řežte kořeny pařezu. Ujistěte se, že jsou všechny kořeny odříznuty, než pařez vytáhnete z díry.

Vytažení

Když máte všechny kořeny odříznuty, můžete začít vytažením pařezu z díry. Můžete to udělat buď rukama, nebo lopatou. Ujistěte se, že je pařez dostatečně volný, aby se dal snadno vytáhnout.

Nakonec

Když máte pařez venku, můžete jej použít pro různé projekty. Můžete jej použít k vybudování plotu, nebo jej můžete použít k vybudování lavičky nebo postele. Užívejte si vaši práci a užívejte si, co jste vykopali!

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky