orechy

Jak vyčistit zelené skvrny od ořechů

Zelené skvrny, které se často objevují na povrchu koberců, mohou být způsobeny šťávou z ořechů. Čištění těchto skvrn může být obtížné a časově náročné – pokud se ale správně postupuje, můžete je vyčistit bez námahy.

Jak odstranit zelené skvrny

Nejdříve odstraňte co nejvíce ořechů, které si můžete z koberce stáhnout, abyste zmírnili rozsah skvrny. Poté navlhčete koberec mokrou houbičkou a odstraňte zbývající zelenou skvrnu čistým suchým hadrem. Pokud se skvrna nechce z koberce zcela odstranit, můžete použít šampon na koberec.

Vyčistění šamponem

Před vyčištěním povrchu šamponem je důležité provést test na malém místě koberce, abyste zjistili, zda šampon nepoškodí vaši látku. Pokud je test úspěšný, můžete začít čistit.

Na začátku je třeba nastříkat šampon na postiženou oblast. Přidejte trochu vody a jemně vmasírujte do skvrny. Poté odstraňte přebytečnou vodu pomocí čisté suché hadry a jemně vyčistěte oblast. Následně namočte mokrou houbičku ve vodě a opatrně ji přetřete po celém postiženém území. Poté použijte suchý hadr pro odstranění přebytečné vody.

Můžete použít i čistič na koberce

Na konci čištění můžete použít i specifický čistič na koberce. Přidejte malé množství čističe do láhve s rozprašovačem a nastříkejte na postiženou oblast. Jemně vyčistěte a poté otřete suchým hadrem.

Vyčistění železem

Pokud všechny tyto postupy selžou, můžete použít žehličku. Nastavte ji na teplotu nízkého žehlení a jemně přejíždějte po skvrnách. Po dokončení vyčištění nezapomeňte dobře vyžehlit celý koberec.

Jak zabránit vzniku zelených skvrn

Abyste se vyhnuli vzniku zelených skvrn od ořechů, je důležité používat podložky, které zabrání šťávě z ořechů proniknout do látky. Měli byste také pravidelně čistit a větrat místnost, kde se ořechy jedí.

Slovo redakce

Vyčištění zelených skvrn od ořechů může být obtížné, ale pokud se postupuje správným způsobem, lze je odstranit bez velkých problémů. Měli byste také vždy používat podložky, abyste zabránili vzniku dalších skvrn.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky