pleny

Jak vyčistit zažloutlé skvrny z látkových plen a kojeneckého textilu

Každý rodič ví, že čištění látkových plen a kojeneckého textilu může být občas noční můrou. Jakmile se objeví zažloutlé skvrny, může to být ještě horší. Naštěstí je tu několik jednoduchých způsobů, jak se z těchto skvrn zbavit.

Nejdřív opláchněte

Než se pustíte do jakéhokoli čištění, měli byste vždy nejdříve věci opláchnout v horké vodě. Pokud je to možné, vypláchněte je v pračce. Pokud ne, můžete je opláchnout v dřezu.

Použijte sodu bikarbonu

Soda bikarbona je skvělým přírodním prostředkem pro čištění. Její schopnost čistit může být velmi účinná při odstraňování zažloutlých skvrn. Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci sody bikarbona s jednou sklenicí horké vody a směs nanést na skvrny. Poté můžete nechat směs působit přibližně deset minut. Poté opláchněte a nechte věci uschnout.

Použijte bělící prášek

Bělící prášek má vynikající bělící přípravky, které vám mohou pomoci odstranit zažloutlé skvrny. Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci bělícího prášku s jednou sklenicí horké vody. Poté naneste směs na skvrny a nechte ji působit po dobu deseti minut. Poté opláchněte a nechte věci uschnout.

pleny 1

Použijte chlor

Chlor je dalším skvělým prostředkem pro čištění. Můžete jej použít ke čištění zažloutlých skvrn. Smíchejte jednu polévkovou lžíci chloru s jednou sklenicí horké vody. Poté naneste směs na skvrny a nechte ji působit po dobu deseti minut. Poté opláchněte a nechte věci uschnout.

Použijte octovou šťávu

Octová šťáva je dalším účinným prostředkem pro čištění. Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci octové šťávy s jednou sklenicí horké vody. Poté naneste směs na skvrny a nechte ji působit po dobu deseti minut. Poté opláchněte a nechte věci uschnout.

Zkontrolujte, zda je skvrna zmizela

Po vyčištění skvrny nezapomeňte provést kontrolu. Zkontrolujte, zda se skvrna stále objevuje. Pokud ano, postup opakujte. Pokud se skvrny stále objevují, měli byste je odstranit profesionálním čisticím prostředkem.

Závěrečné shrnutí

Doufáme, že vám tyto tipy pomohou vyčistit zažloutlé skvrny z vašich látkových plen a kojeneckého textilu. Pokud se skvrny stále objevují, zvažte návštěvu profesionálního čisticího prostředku.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky