stribro

Jak vyčistit stříbro a co použít?

Stříbro je jedním z nejkrásnějších kovů, které se dají nosit. Je to však také kov, který se snadno znečišťuje, zvětralý a zoxiduje. Naštěstí je však čištění stříbra celkem snadné. Pokud budete postupovat podle následujících pokynů, můžete si udržet své stříbrné šperky krásné a lesklé po mnoho let.

Krok 1: Nachystejte si nástroje

Než začnete čistit stříbro, musíte si připravit nástroje. Budete potřebovat měkký kartáč, měkkou látku (například bavlnu nebo papírový ručník) a rozpouštědlo na stříbro. Pokud nemáte k dispozici rozpouštědlo na stříbro, můžete si ho zakoupit ve specializovaném obchodě s šperky.

Krok 2: Otřete stříbro

Prvním krokem, který musíte udělat, je otřít stříbro. Nejlepší je použít měkký kartáč a měkkou látku k odstranění nečistot, prachu a jiných nečistot z povrchu stříbra.

Krok 3: Použijte rozpouštědlo na stříbro

Pokud je stříbro velmi špinavé nebo oxidované, budete muset použít rozpouštědlo na stříbro. Před použitím rozpouštědla si vždy přečtěte návod a dodržujte jeho pokyny.

Krok 4: Opláchněte stříbro

Po tom, co jste stříbro vyčistili, opláchněte jej studenou vodou a osušte jej měkkou látkou..

Krok 5: Voskujte stříbro

Abyste své stříbro udrželi v dobrém stavu, doporučujeme ho občas voskovat. Vosk na stříbro je speciální vosk, který se aplikuje na stříbro a pomáhá mu udržet si lesk..

Krok 6: Uložte stříbro do suchého místa

Jakmile je vaše stříbro čisté a lesklé, uložte jej do suchého a čistého místa. To pomůže zabránit dalšímu znečištění a zvětralosti.

Vyčištění stříbra není obtížné, ale je to důležitý proces, který vám pomůže udržet stříbrné šperky v krásném stavu. Důležité je, abyste se vždy řídili pokyny na obalu použitého rozpouštědla a neměli se stříbrem žádnou náhodu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky