kartac

Jak vyčistit špinavý kartáč na vlasy?

Všichni víme, jak důležité je často čistit kartáč na vlasy. Je to zvláště důležité u dětí, které mají více vlasů a další produkty na vlasy, jako gel nebo lesk na vlasy. Nečištění kartáče na vlasy může vést k nahromadění špíny, mastnoty a bakterií. Naštěstí existuje několik způsobů, jak vyčistit špinavý kartáč na vlasy.

Použijte šampon a vodu

Nejjednodušším způsobem, jak vyčistit špinavý kartáč na vlasy, je použít trochu šamponu a vody. Vezměte malé množství šamponu a nalijte do misky s teplou vodou. Přidejte kartáč a nechte jej odpočinout po dobu půl hodiny. Po čase vyjměte a opláchněte kartáč vodou. Pokud je to nutné, můžete použít malou kartáčovou houbu nebo zubní kartáček na odstranění zbytků.

sampon
Šampon na vlasy

Použijte běžný ocet

Ocet je skvělý prostředek pro čištění kartáčů na vlasy. Zřeďte 1/2 šálku octa s 1/2 šálku vody. Přidejte kartáč a nechte jej odpočinout po dobu 10 minut. Poté jej opláchněte vodou a osušte ručníkem.

Použijte alkohol

Také můžete použít alkohol na vyčištění špinavého kartáče na vlasy. Vezměte malé množství alkoholu a nalijte do misky s teplou vodou. Nechte kartáč odpočinout po dobu 10 minut. Poté jej opláchněte čistou vodou a osušte ručníkem.

alkohol
Alkohol lze využít k čištění kartáče

Vyčistěte kartáč přímo

Můžete také vyčistit kartáč přímo. Vezměte malou misku a nalijte do ní trochu horké vody. Přidejte trochu šamponu a míchejte, dokud se nevytvoří pěna. Nyní přidejte kartáč a nechte jej odpočinout po dobu 5 minut. Poté jej vyjměte a opláchněte čistou vodou.

Použijte zubní pastu

Zubní pasta je účinným domácím prostředkem pro vyčištění kartáče na vlasy. Vezměte trochu zubní pasty a nalijte do misky. Přidejte kartáč a nechte jej odpočinout po dobu 10 minut. Poté jej opláchněte čistou vodou a osušte ručníkem.

Použijte jiné domácí prostředky

Existuje několik dalších domácích prostředků, které lze použít pro čištění kartáče na vlasy. Použití trochy jablečného octa nebo citronové šťávy bude také účinné. Můžete také použít trochu bílého octa nebo jablečného octa s trochou horké vody.

Slovo závěrem

Ať už použijete jakýkoli z těchto domácích prostředků, je důležité, abyste se ujistili, že je kartáč úplně vyčištěný. Když je kartáč čistý, nezapomeňte jej ošetřit vhodným produktem, abyste zabránili jeho poškození.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky