mleko

Jak vyčistit skvrny od mléka a smetany?

Když je mléko nebo smetana rozlitá na vašem oblečení nebo domácím textilu, může být obtížné je odstranit. Následující tipy vám pomohou zbavit se nechtěných skvrn.

Použití běžných prostředků

Nejjednodušší je zkusit odstranit skvrny od mléka a smetany pomocí běžných prostředků, které můžete mít doma. Prvním krokem je vysušit skvrnu tak, že ji buď osušíte kuchyňským papírem nebo ji vysajete suchým vysavačem. Poté skvrnu ošetřete čisticím prostředkem na bázi vody, jako je například ředidlo na šmouhy nebo tekutý prací prostředek a nechte působit po dobu 15 až 30 minut. Poté skvrnu opláchněte teplou vodou. Pokud to nestačí, zkusit můžete i použít trochu amoniaku na skvrnu.

Přírodní metody

Existuje několik způsobů, jak odstranit skvrny od mléka a smetany pomocí přírodních prostředků. Pokud máte skvrnu na oblečení, můžete na ni nanést trochu citronové šťávy a nechat působit po dobu 15 až 30 minut. Poté skvrnu opláchněte teplou vodou. Můžete také použít jablečnou octovou šťávu, kterou naneste na skvrnu a nechte působit po dobu 15 až 30 minut. Poté skvrnu opláchněte teplou vodou.

Použití pracího prostředku

Můžete také zkusit odstranit skvrny od mléka a smetany pomocí pracího prostředku. Na skvrnu naneste trochu pracího prostředku a nechte působit po dobu 15 až 30 minut. Poté skvrnu opláchněte teplou vodou. Pokud skvrna stále přetrvává, můžete zkusit použít trochu bílého octa nebo trochu pracího prášku.

Vysoušení skvrny

Konečně skvrnu od mléka a smetany můžete vysušit. Skvrnu můžete vysušit buď ručně nebo pomocí sušičky. Pokud skvrnu sušíte ručně, měli byste ji nechat uschnout přirozeným způsobem. Pokud skvrnu sušíte v sušičce, můžete ji nechat sušit na nejnižší teplotu a skvrna by měla být vyčištěna.

Použití profesionálních čisticích prostředků

Pokud všechny výše uvedené metody nefungují, můžete se obrátit na profesionální čisticí prostředky. Existuje řada profesionálních čistících prostředků, které jsou speciálně vyvinuty pro odstranění skvrn od mléka a smetany. Před použitím profesionálních čisticích prostředků si vždy přečtěte pokyny na obalu.

Shrnutí na závěr

Existuje několik způsobů, jak odstranit skvrny od mléka a smetany z vašeho oblečení a textilu. Nejjednodušším způsobem je použít běžné prostředky, jako je voda a čistící prostředky nebo přírodní prostředky, jako je citronová šťáva nebo jablečná octová šťáva. Dále můžete použít prací prostředky nebo profesionální čisticí prostředky. Nakonec skvrnu můžete vysušit ručně nebo v sušičce.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky