limonady

Jak vyčistit skvrny od limonády?

Každý z nás se už jednou ocitl v situaci, kdy naše oblečení nebo nábytek ušpinil nápoj, jako je limonáda. Už jste někdy zoufale hledali způsob, jak se takových skvrn zbavit? Pokud ano, jste na správném místě! Následující článek vám ukáže, jak vyčistit skvrny od limonády.

Vyčistěte skvrnu co nejdříve

Jedním ze základních pravidel pro úspěšné odstranění skvrn je, že je třeba je vyčistit co nejdříve. Čím déle necháte skvrnu na tkanině nebo nábytku, tím těžší bude ji odstranit. Pokud si nejste jisti, jak skvrnu vyčistit, raději ji nechte na svém oblečení a vyhledejte radu na internetu.

Triviální vyčištění skvrn

K základnímu čištění skvrn od limonády lze použít horkou vodu, běžný prací prášek a houbičku. Nejdříve skvrnu omývejte horkou vodou, abyste odstranili zbytky limonády. Poté naneste na skvrnu trochu pracího prášku a nechte ho působit delší dobu. Poté skvrnu opláchněte horkou vodou a houbičkou ji dobře vyčistěte.

Chemické čisticí prostředky

Pokud se s horkou vodou a pracím práškem nedaří skvrnu odstranit, můžete použít chemický čistící prostředek. Nejprve se ujistěte, že je vhodný pro daný materiál. Poté naneste čisticí prostředek na skvrnu, nechte ho působit a poté skvrnu důkladně opláchněte.

Vyčistěte skvrnu octem

Pokud je skvrna hodně odolná, můžete ji vyčistit octem. Naneste jemnou směs octa a vody na skvrnu a nechte působit přibližně půl hodiny. Poté skvrnu dobře opláchněte a nechte uschnout.

Vyčistěte skvrnu bílým jogurtem

Tato metoda je vhodná pro vyčištění skvrn od limonády na tkaninách. Naneste bílý jogurt na skvrnu a nechte působit přibližně jednu hodinu. Poté skvrnu opláchněte a nechte uschnout.

yogurt g1c03a9671 1920
Bílý jogurt jako pomocník při čistění skvrn od limonády

Závěr

Všechny tyto metody jsou účinné při odstraňování skvrn od limonády. Je důležité si uvědomit, že se každý materiál čistí jinak, a že je třeba se před použitím čisticích prostředků ujistit, zda jsou vhodné pro daný materiál.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky