cervena repa 1

Jak vyčistit skvrny od červené řepy a červeného zelí?

Skvrny od červené řepy a červeného zelí mohou být velmi obtížné odstranit, pokud nevíte, jak na to. Řepa a červené zelí mohou zanechat velmi odolné skvrny, které se mohou zdát nezničitelné. Zde je několik tipů, jak se jich rychle a účinně zbavit..

Kořeněná voda

Kořeněná voda je jedním z nejjednodušších a nejúčinnějších způsobů, jak odstranit skvrny od červené řepy a červeného zelí. Stačí smíchat lžíci jedlé sody s jednou sklenicí soli a rozmíchat je v jedné sklenici horké vody. Poté naneste směs na skvrny a nechte ji na nich působit po dobu 15 minut. Poté skvrny jemně vyčistěte měkkým hadříkem.

Limetkový džus

Limetkový džus je další skvělý způsob, jak odstranit skvrny od červené řepy a červeného zelí. Stačí smíchat lžíci limetkového džusu s lžící přírodního medu a směs nanést na skvrny. Poté nechte směs působit po dobu 20 minut a poté ji jemně vyčistěte měkkým hadříkem.

cervena repa 1

Soda bikarbona

Soda bikarbona je další účinný způsob, jak odstranit skvrny od červené řepy a červeného zelí. Stačí smíchat lžíci sody bikarbona s lžící vody a směs nanést na skvrny. Poté nechte směs působit po dobu 15 minut a poté ji jemně vyčistěte měkkým hadříkem.

Použití vody s octem

Voda s octem je další skvělý způsob, jak odstranit skvrny od červené řepy a červeného zelí. Stačí smíchat jednu sklenici vody s lžící octu a směs nanést na skvrny. Poté nechte směs působit po dobu 15 minut a poté ji jemně vyčistěte měkkým hadříkem.

Vyzkoušet citronovou šťávu

Citronová šťáva je další skvělý způsob, jak odstranit skvrny od červené řepy a červeného zelí. Stačí smíchat jednu sklenici citronové šťávy s lžící soli a směs nanést na skvrny. Poté nechte směs působit po dobu 15 minut a poté ji jemně vyčistěte měkkým hadříkem.

cervene zeli

Šampon na čištění

Pokud skvrny od červené řepy a červeného zelí jsou velmi odolné, můžete použít speciální šampon na čištění, který je k dostání v obchodech. Šampon naneste na skvrny a nechte ho působit po dobu 15 minut. Poté skvrny jemně vyčistěte měkkým hadříkem.

Shrnutí na závěr

Všechny tyto metody jsou velmi účinné při odstraňování skvrn od červené řepy a červeného zelí. Pokud se skvrny nechtějí vzdát, zkuste kombinovat několik metod dohromady, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky