avivaz

Jak vyčistit skvrny od aviváže

Každý máme ve svých domovech skvrny od aviváže, ať už je to na oblečení, kobercích nebo na pohovkách. Tyto skvrny mohou být velmi odolné a obtížné se jich zbavit. Naštěstí jsou zde některé způsoby, jak je odstranit. Takže pokud se budete potýkat se skvrnami od aviváže, můžete vyzkoušet následující postupy.

Voda a mýdlo

Nejprve je třeba odstranit co nejvíce skvrn pomocí vody a mýdla. Nejjednodušší způsob je navlhčit skvrnu mýdlovou vodou a poté ji jemně promnout hadříkem. Pokud skvrna není příliš odolná, může se dokonce rozpustit.

Čisticí prostředky

Můžete také použít čisticí prostředky, jako je saponát nebo amoniak. Saponát můžete smíchat s vodou a použít ho jako mýdlo. Amoniak přidáte do vody a poté ho naneste na skvrnu. Oba tyto prostředky by měly skvrnu rozpustit.

Šampon

Šampon je také skvělým prostředkem na odstranění skvrn od aviváže. Naneste ho na skvrnu a poté ji promněte hadříkem. Šampon by měl skvrnu změkčit, takže ji budete moci snadno odstranit.

Dětská koupel

Pokud se vám nepodaří odstranit skvrnu pomocí výše uvedených prostředků, můžete ji vyčistit pomocí dětské koupele. V dětské lázni přidejte trochu mýdla a poté skvrnu namočte do lázně. Po namočení skvrnu opláchněte čistou vodou.

Žehlička

Řekli jsme si, že teplo může pomoci při odstraňování skvrn. Žehlička je skvělou volbou pro odstranění skvrn od aviváže. Zabalte skvrnu do ubrousku a poté ji žehlete. Poté by měla skvrna být snadno odstranitelná.

Shrnutí na závěr

Pokud se vám nepodaří odstranit skvrny od aviváže pomocí výše uvedených metod, můžete se obrátit na odborníka. Odborník by měl být schopen vám pomoci s odstraněním skvrn od aviváže.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky