kakao

Jak vyčistit skvrnu od kakaa?

Když se snažíte vyčistit skvrnu od kakaa, je dobré mít po ruce pár triků, abyste zvládli tuto úlohu rychle a účinně. Ať už se jedná o skvrnu po kakaovém nápoji nebo po čokoládě, následující tipy vám pomohou dostat to špinavé místo čisté.

Vyčistěte skvrnu hned

Nejdůležitějším krokem při vyčištění skvrny od kakaa je začít s čištěním hned. Čím déle je skvrna na oděvu nebo povrchu, tím obtížnější bude ji vyčistit. Pokud se skvrny zbavíte hned, pomůže vám to zvýšit pravděpodobnost, že se ji podaří odstranit úplně.

Vyčistění skvrny s mýdlovou vodou

Nejjednodušším způsobem, jak se zbavit skvrny od kakaa, je vyčistit ji mýdlovou vodou. Pro tento postup je nutné skvrnu otřít vlhkou houbou nebo kuchyňskou utěrkou. Poté přidejte trochu mýdla do vody a směsí otřete skvrnu. Pokud je skvrna odolná, můžete přidat trochu více mýdla nebo použít kartáč.

mydlova voda
Mýdlová voda

Vyčištění skvrny pomocí běžných čistících prostředků

Pokud se vám nepodaří skvrnu odstranit pouhým omýváním mýdlovou vodou, můžete vyzkoušet běžné čistící prostředky. Nejprve skvrnu opláchněte vlažnou vodou a poté použijte čistící prostředky, jako je saponát, šampon, prací prášek nebo jiné čistící prostředky.

prostredky k cisteni
Běžné čistící prostředky

Vyčištění skvrny od kakaa peroxidem vodíku

V některých případech může být peroxid vodíku vynikajícím pomocníkem při čistění skvrn od kakaa. Nejprve skvrnu opláchněte vlažnou vodou a osušte ji. Poté na skvrnu naneste peroxid vodíku a nechte ho působit asi 5 minut. Poté skvrnu otřete hadříkem.

Vyčistění skvrny od kakaa alkoholem

Alkohol je dalším účinným způsobem, jak vyčistit skvrnu od kakaa. Nejprve skvrnu opláchněte vlažnou vodou a osušte ji. Poté na skvrnu naneste alkohol a nechte ho působit asi 5 minut. Poté skvrnu otřete hadříkem.

Vyčištění skvrny od kakaa citronovou šťávou

Citronová šťáva je dalším účinným způsobem, jak se zbavit skvrn od kakaa. Nejprve skvrnu opláchněte vlažnou vodou a osušte ji. Poté na skvrnu naneste citronovou šťávu a nechte ji působit asi 5 minut. Poté skvrnu otřete hadříkem.

citron
Citronová šťáva

Vyčištění skvrny od kakaa výtažkem z červeného vína

Výtažek z červeného vína je také účinným prostředkem pro odstranění skvrny od kakaa. Nejprve skvrnu opláchněte vlažnou vodou a osušte ji. Poté na skvrnu naneste výtažek z červeného vína a nechte ho působit asi 5 minut. Poté skvrnu otřete hadříkem.

Vyčištění skvrny od kakaa bělidlem

Pokud se skvrna od kakaa neodstraní žádným z výše uvedených způsobů, můžete vyzkoušet čištění bělidlem. Nejprve skvrnu opláchněte vlažnou vodou a osušte ji. Poté skvrnu namočte do bělidla a nechte ho působit asi 5 minut. Poté skvrnu otřete hadříkem.

Vyčištění skvrny od kakaa profesionálním čističem

V případě, že výše uvedené metody selžou, je dobré vyzkoušet profesionální čistič. Profesionální čistič by měl být schopen odstranit skvrny od kakaa i ty nejodolnější. Před použitím profesionálního čističe si vždy přečtěte návod a dodržujte jeho pokyny.

Závěr

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli z výše uvedených způsobů, jak se zbavit skvrny od kakaa, je důležité, abyste dodržovali pokyny pro danou metodu. Pokud je skvrna odolná, můžete zkusit kombinovat několik způsobů, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky