olej

Jak vyčistit oblečení zašpiněné olejem, tukem a mazivem?

Všichni jsme se už někdy ocitli v situaci, kdy jsme si omylem potřísnili oblečením olejem, tukem nebo mazivem. Obvykle se nám v tu chvíli zdá, že je vše ztraceno a že jsme přišli o svůj oblíbený kousek oblečení. Nezoufejte! Existuje několik způsobů, jak oblečení zachránit.

Krok 1: Zjistěte, z jakého materiálu je oblečení vyrobeno

Předtím, než se pustíte do čištění, je nejdůležitější zjistit, z jakého materiálu je oblečení vyrobeno. Některé materiály, jako je například hedvábí, se nedají čistit od tuku nebo oleje.

Krok 2: Vyřešte nejdřív nejhorší skvrny

Následující krok je vyřešit nejhorší skvrny. Nejdříve zkuste skvrny odstranit bílým octem. Pokud to nefunguje, zkuste požít saponát. Je důležité udělat tohle před tím, než oblečení vložíte do pračky.

Krok 3: Použijte mýdlo nebo prací prášek

Jakmile máte skvrny odstraněny, je čas na další krok, použít mýdlo nebo prací prášek. Můžete použít běžné mýdlo nebo prací prášek. Můžete také zvolit speciální mýdlo určené pro čištění tukových skvrn.

Krok 4: Vložte oblečení do pračky

Nakonec vložte oblečení do pračky a nastavte teplotu na 30 stupňů. Přidejte mýdlo nebo prací prášek a nezapomeňte přidat i trochu bílého octa, který pomůže odstranit zbytkové skvrny.

Krok 5: Sušení

Po skončení praní je nejlepší nechat oblečení uschnout přirozeně. Pokud to nejde, můžete ho vložit do sušičky, ale na nízkou teplotu.

Slovo redakce

Takto jste se naučili jak vyčistit oblečení zašpiněné olejem, tukem nebo mazivem. Nyní byste měli být schopni udělat první kroky k záchraně svého oblíbeného oblečení. Nezapomeňte, že je důležité používat správný druh mýdla nebo pracího prášku, abyste se vyhnuli poškození materiálu.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky