terasa

Jak vyčistit dřevoplastovou WPC terasu?

Také se potřebujete zbavit nečistot, které se usazují na vaší krásné terase? Nezoufejte, je to velmi jednoduché a při správném postupu a troše trpělivosti – můžete mít terasu jako novou a lesklou.

Vyčištění terasy začíná čištěním

Než začnete používat agresivní čistící prostředky, je důležité, abyste nejprve odstranili jakékoli nečistoty, které se na terase nacházejí. Nejlepší je začít vysáváním, které odstraní veškeré odpadky, listí a další nečistoty.

Pokud jsou na terase zaschlé skvrny, můžete je odstranit pomocí tvrdého kartáče a vody. Po očištění terasy je důležité důkladně ji opláchnout, aby zůstala čistá.

Používání čistících prostředků

Až budete mít terasu připravenou, můžete použít čistící prostředky, které jsou vhodné pro dřevo-plastovou WPC. Existuje mnoho druhů čisticích prostředků, které můžete použít, včetně saponátů, oxalátů, speciálních čisticích prostředků a dalších.

Vždy je důležité přečíst si pokyny uvedené na etiketě čisticího prostředku, abyste se ujistili, že je vhodný pro vaši terasu. Pro bezpečnost je nejlepší používat rukavice a brýle, abyste se vyhnuli nechtěným kontaktům s čisticím prostředkem.

Aplikace čisticího prostředku

Čisticí prostředek můžete aplikovat buď pomocí hadříku nebo kartáče. Je důležité, abyste se vyhnuli používání drsných kartáčů, protože by mohly poškodit terasu. Po aplikaci čisticího prostředku je nutné počkat po dobu uvedenou na etiketě.

Pojďte se s námi podívat, čím můžeme čistit dřevoplastovou WPC terasu

Opláchnutí a vysušení

Když čisticí prostředek působil dostatečnou dobu, je důležité, abyste ho z terasy důkladně opláchli. Nejlepší je použít hadřík a čistou vodu. Poté je nutné terasu důkladně vysušit.

Vyčištění terasy WPC hotovo!

Až bude terasa úplně suchá, můžete si užívat její svěží a novou podobu. Pro udržení terasy v čistotě je důležité pravidelně ji čistit. Používáním vhodných čisticích prostředků a dostatečným opláchnutím se ujistíte, že terasa zůstane zdravá a krásná.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky