nastenne hodiny

Jak vyčistit ciferník nástěnných hodin?

Když je tolik starostí s čištěním domácnosti, nesmíme zapomenout na jeden z nejdůležitějších kousků nábytku – nástěnné hodiny. Jak nám čas ubíhá, naše hodiny mohou být špinavé a mohly by potřebovat údržbu. Čištění ciferníku nástěnných hodin nemusí být děsivým úkolem, je to snadné a jednoduché. Následující kroky vám pomohou udržet ciferník čistý a hladký.

Vyčistěte hodiny

Než začnete čistit ciferník, zkontrolujte, zda jsou hodiny úplně vyčištěny. Použijte suchý hadřík nebo jemnou látku a lehce jej přejeďte po povrchu hodin, abyste odstranili prach a nečistoty.

Odstraňte těžce uchopitelnou nečistotu

Pokud je na ciferníku nějaká těžce uchopitelná nečistota, jako jsou skvrny od čaje nebo od masa, použijte jemný čisticí prostředek na bázi alkoholu. Před použitím si však vždy přečtěte návod a opatrně ji naneste na ciferník. Poté otřete hadříkem a opláchněte teplou vodou a poté osušte.

Vyčistěte pomocí čisticího spreje

Pokud nějaká nečistota zůstala, můžete ji vyčistit pomocí čisticího spreje. Před použitím si přečtěte návod a postupujte podle pokynů. Poté opatrně naneste sprej na ciferník a jemně jej otřete hadříkem. Pokud jsou skvrny odolné, naneste sprej na hadřík a ne na ciferník.

cifernik
Nástěnné hodiny

Udržujte čistotu

Chcete-li zabránit opětovnému znečištění hodin, udržujte je čisté s pravidelnými úklidy. Použijte suchý hadřík nebo jemnou látku a lehce jej přejeďte po povrchu hodin, abyste odstranili prach a nečistoty.

Slovo závěrem

Vyčištění ciferníku nástěnných hodin nemusí být složité. Pokud se postupuje podle výše uvedených kroků, je možné ciferník rychle a snadno vyčistit a udržet ho čistý.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky