zaclona

Jak vybělit zašlé záclony?

Všichni víme, jak rychle můžou být vaše oblíbené záclony žluté a zašlé, protože jsou často vystaveny slunci a prachu. Naštěstí existuje několik triků, které vám umožní záclony vybělit.

Vyčištění záclon

Prvním krokem je vyčištění záclon. Pokud záclony zašly, můžou být plné nečistot a prachu, které mohou zanechat nežádoucí skvrny. Nejlepší je vyčistit je pomocí práškového pracího prostředku a teplé vody. Dávejte pozor, abyste se vyhnuli používání těžkých chemických čistidel, která by mohla přidat ještě více žlutého odstínu.

Vyprání záclon

Poté, co záclony vyčistíte, je čas je vyprat. Pokud jsou záclony velmi zašlé, doporučujeme je před vypráním nechat několik hodin namočené ve vodě. To pomůže odstranit nečistoty, které se jinak mohou usazovat v záclonách. Když jsou záclony připravené k praní, přidejte do pračky bílý octový roztok (1 šálek octa na 10 litrů vody) a běžný prací prostředek. To by mělo pomoci odstranit žlutý odstín. Po vyprání je důležité záclony řádně vyždímat a nechat je uschnout na slunci.

Vyžehlení záclon

Když jsou záclony suché, je čas je vyžehlit. Pokud jsou vaše záclony z látky, která se lehko žmolkuje, budete potřebovat žehličku s párou, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Nastavte žehličku na střední teplotu a postupně žehlete záclony, dokud nebudou úplně vyžehlené.

Další možnosti

Pokud se vám zdá, že žádný z uvedených kroků nefunguje, nezoufejte! Existuje několik dalších způsobů, jak záclony vybělit. Například můžete přidat do pračky kyselinu citronovou nebo sodu bikarbonu. Také můžete použít bílou octovou pastu, kterou naneste na záclony a nechte působit po dobu jedné hodiny. Poté je můžete záclonu vyprat a vyžehlit.

Slovo naší redakce

Bílé záclony mohou být pro váš domov velkou výzdobou. Záclony mohou být zašlé, ale není to důvod k zoufalství. Existuje několik způsobů, jak záclony vybělit, ať už jde o praní, žehlení nebo použití přírodních prostředků. Takže se nebojte a pusťte se do této úžasné úlohy!

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky