korek vina

Jak otevřít víno bez vývrtky?

Všichni milují víno. Přípitky, večeře, párty, všude okolo nás se víno objevuje. Ale jedna často opomíjená otázka se týká toho, jak otevřít láhev vína bez vývrtky.

Vždy musíte mít nůž

Prvním krokem je zajistit, abyste měli správný nástroj. Nejsnazší způsob, jak otevřít víno bez vývrtky, je použít kuchyňský nůž. Nůž by měl být ostrý a měl by mít mělkou čepel, aby se lépe vstřebával víčko.

Utáhněte uzávěr

K otevření láhve vína bez vývrtky potřebujete nejdříve utáhnout uzávěr. To lze provést pomocí ručního utáhnutí uzávěru. Vždy se ujistěte, že je uzávěr dostatečně utažen, abyste ho mohli bezpečně a snadno odejmout.

Odstraňte víčko

Nyní byste měli mít otevřený uzávěr. Nyní je čas na odstranění víčka. Nejprve zasunete nůž pod víčko a poté s ním začnete zvedat víčko. Ujistěte se, že nožem sledujete okraj láhve, abyste se vyhnuli poškození láhve.

Vypláchnutí

Až bude víčko odstraněno, můžete použít kuchyňskou hadřík, abyste odstranili víčko a jakékoli zbytky víčka, které se mohou dostat do láhve. K vypláchnutí láhve můžete použít trochu vody.

Připraveno k použití

Nyní je láhev vína připravena k použití. Můžete přesně řídit množství vína, které chcete servírovat, a také mít kontrolu nad množstvím vína, které se vypije.

Závěr

Jak jste viděli, otevření láhve vína bez vývrtky není tak těžké. Může to chvíli trvat, než se naučíte, jak to udělat správně, ale když se to naučíte, budete moci servírovat víno jako profesionál.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky