zamek

Jak otevřít dozický zámek?

Dozické zámky jsou pohodlným a bezpečným způsobem, jak uzamknout vaše věci. Nejen, že jsou snadno použitelné, ale také jsou vhodné pro většinu druhů zámků a kufříků. Naštěstí, otevření dozického zámku není příliš obtížné.

Co potřebujete

Nejdřív budete potřebovat klíč. Pokud máte klíč, který se do dozického zámku vejde, budete mít štěstí; pokud ne, budete muset nejdříve koupit klíč odpovídající velikosti. Některé dozické zámky mají v zadní části malou otočnou sponu, kterou je možné odemknout bez použití klíče.

Postup otevření

Vložte klíč do otvoru zámku a otočte ho proti směru hodinových ručiček. Když cítíte, že zámek se otočil, vyndejte klíč a uvolněte západku. Zámek by měl být teď odemčený. Pokud se tak nestane, můžete se pokusit znovu otočit klíčem a uvolnit západku.

Otevření bez klíče

Pokud nemáte klíč, můžete se pokusit otevřít dozický zámek bez něj. První věcí, kterou budete muset udělat, je najít malou otočnou sponu na zadní straně zámku. Otočte jej proti směru hodinových ručiček až do úplného zastavení a zámek by měl být odemčený.

Jak zamknout dozický zámek

Zamknout dozický zámek je stejně jednoduché jako jeho odemčení. Stiskněte západku a otočte klíčem ve směru hodinových ručiček. Zámek by měl být zamčený a vy můžete být v klidu vědět, že vaše věci jsou bezpečné.

Závěr

Dozické zámky jsou snadné na použití a jsou skvělým způsobem, jak uzamknout vaše věci. Otevření tohoto druhu zámku se může zdát obtížné, ale ve skutečnosti je to velmi jednoduché. Vložte klíč do otvoru zámku a otočte ho proti směru hodinových ručiček, dokud neucítíte, že zámek se otočil a západka je uvolněná. Pokud nemáte klíč, můžete se také pokusit otevřít dozický zámek pomocí malé otočné spony na zadní straně zámku. Ať už používáte klíč nebo otočnou sponu, dozický zámek by měl být snadno otevřený.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky