zip u obleceni scaled
|

Jak opravit rozjetý zip u oblečení?

Máte společenský oděv se zipem, který se rozjel? Nebo se vám pokazil zip na kalhotách? Nezoufejte, můžete jej opravit. Následující postup vám pomůže opravit rozjetý zip rychle a snadno.

Co budete potřebovat?

Před začátkem opravy budete potřebovat následující pomůcky:

• Nůžky
• Nýtovací jehlu
• Vlákno
• Nýt

Jak opravit rozjetý zip

Krok 1: Otevřete zip

Pokud je zip užší než většina zámků, můžete jej pootevřít pomocí nůžek. Použijte nůžky s velkými čepeli, abyste zabránili poškození okolní látky.

Krok 2: Vyhledejte roztržené očko

Vyhledejte roztržené očko na zipu. Pokud se vám nepodaří najít roztržené očko, je možné, že zip je prošlý. V tom případě je nutné nahradit zip novým.

Krok 3: Nýtujte očko

Připravte si nýtovací jehlu, vlákno a nýt. Umístěte roztržené očko na stejné místo, kde bylo předtím. Poté připevněte nýtovací jehlu a vlákno k očku pomocí nýtu.

Krok 4: Zkontrolujte zip

Když je očko fixováno, zkontrolujte zda zip funguje správně. Zip by měl pohybovat bez překážek. Pokud zip nefunguje správně, zkontrolujte zda jste správně připojili očko.

Krok 5: Zavřete zip

Poté, co je zip zkontrolován, opatrně jej zavřete. Ujistěte se, že očko je dobře připevněno a zip se pohybuje bez překážek..

Krok 6: Ošetřete okraje

Když je zip zavřený, ošetřete okraje nůžkami, abyste odstranili jakékoli vlákno, které by mohlo vadit.

Voila!

Tímto postupem jste úspěšně opravili rozjetý zip u oblečení. Nyní můžete zase obléci svůj oblíbený kousek a cítit se jako noví.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky