nove obleceni

Jak odstranit zápach z nového oblečení?

Všichni jsme si jistě někdy koupili nové oblečení a zjistili, že je nezdravě zapáchá. Není to nic příjemného a je třeba s tím něco udělat. Níže uvedený návod vám poradí, jak odstranit zápach z nového oblečení.

Vyprat a vyžehlit

Nejdříve je nutné oblečení vyprat. Používejte mírnou teplotu vody a důkladně ho vyperte, aby se odstranil veškerý prach a nečistoty, které by mohly způsobovat zápach. Poté oblečení vyžehlete, aby se dobře usadilo, a také proto, že teplo pomáhá účinněji odstranit nežádoucí pachy.

Vložení do mrazáku

Vložení oblečení do mrazáku je snadný a účinný způsob, jak zbavit oblečení zápachu. Dejte oblečení do plastového sáčku, abyste zabránili tomu, aby se vám oblečení lepilo k ledu. Pak ho dejte do mrazáku a nechte ho tam přes noc. Ráno jej vyndejte a nechte ho vyvětrat, aby se zbavilo zápachu.

Použití esenciálních olejů

Použití esenciálních olejů je dalším způsobem, jak odstranit zápach z nového oblečení. Nejprve oblečení vyperte a nechte ho vyvětrat. Poté několik kapek esenciálního oleje přidejte do sklenice s vodou a namočte do ní hadřík. Jakmile je hadřík namočený, přiložte ho k oblečení a nechte ho působit po dobu 5-10 minut. Poté oblečení vyžehlete a vyvětrejte.

nove obleceni 1
Čisté oblečení bez zápachu

Přidání prášku do prádla

Dalším způsobem, jak odstranit zápach z nového oblečení, je přidání prášku do prádla. Přidejte odpovídající množství prášku do prádla a oblečení vyperte. Prášek pomůže odstranit nežádoucí pachy a zanechá oblečení čisté a svěží.

Použití citronové šťávy

Použití citronové šťávy je dalším účinným způsobem, jak odstranit zápach z nového oblečení. Smíchejte citronovou šťávu s vodou ve stejném poměru a poté oblečení namočte do směsi. Poté oblečení vyžehlete a vyvětrejte.

Použití zeleniny

Použití zeleniny je také účinným způsobem, jak odstranit zápach z nového oblečení. Cibule, česnek, mrkev nebo jiné druhy zeleniny mohou být rozdrceny, aby se vytvořila tekutina, která se pak přidá do sklenice s vodou. Poté oblečení vyžehlete a vyvětrejte. Poté oblečení namočte do směsi a nechte ho působit po dobu 5-10 minut.

Použití soli

Použití soli je dalším způsobem, jak odstranit zápach z nového oblečení. Smíchejte sůl s vodou ve stejném poměru a poté oblečení namočte do směsi. Poté oblečení vyžehlete a vyvětrejte.

Použití octa

Použití octa je dalším účinným způsobem, jak odstranit zápach z nového oblečení. Smíchejte ocet s vodou ve stejném poměru a poté oblečení namočte do směsi. Poté oblečení vyžehlete a vyvětrejte.

Použití bílého vína

Použití bílého vína je dalším způsobem, jak odstranit zápach z nového oblečení. Smíchejte bílé víno s vodou ve stejném poměru a poté oblečení namočte do směsi. Poté oblečení vyžehlete a vyvětrejte.

Shrnutí redakce

V této příručce byly uvedené různé způsoby, jak odstranit zápach z nového oblečení. Vyprat a vyžehlit oblečení je základní krok a použití esenciálních olejů, prášku do prádla, citronové šťávy, zeleniny, soli, octa nebo bílého vína může účinně pomoci odstranit nežádoucí pachy.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky