plynovy gril

Jak čistit plynový gril?

Plynové grilování je jednou z nejlepších možností, jak si užít letní večer s rodinou nebo přáteli. Grilování je však činnost, kterou musíte provádět s maximální obezřetností. K tomu, aby se vám vaše grilování podařilo a aby byly vaše pokrmy co nejchutnější, je nutné, abyste si udržovali svůj gril v dobrém stavu. Následující kroky vám poradí, jak se starat o váš plynový gril.

Vyčistěte gril před prvním použitím

Je důležité, abyste před prvním použitím grilu dokonale vyčistili všechny části grilu. K tomu je vhodné použít speciální čisticí prostředek na gril. Tento prostředek by vám měl být doporučen výrobcem.

Zde je podrobný návod jak vyčistit plynový gril

Vyčistěte gril mezi každým použitím

Každá dobrá grilovací sezení by měla začínat dobře vyčištěným grilovacím stolem. K čištění by měla být použita houba na nádobí nebo podobný nástroj, který je schopen odstranit všechny nečistoty, které se na povrchu usazují.

Umyjte a vyčistěte hořáky

Hořáky jsou jednou z nejdůležitějších částí grilu. Je důležité, aby byly po každém grilování dobře vyčištěné. Vyčistíte je tak, že je očistíte teplou mýdlovou vodou a poté je opláchnete vlažnou vodou.

Vyčistěte vnitřní část grilu

Vnitřní část grilu je také důležitá a měla by být čištěna po každém grilování. K tomu je vhodné použít houbu na nádobí a teplou mýdlovou vodu. Následně by měla být vnitřní část grilu opláchnuta vlažnou vodou.

Vyčistěte a potřete olejem grilovací plotýnku

Grilovací plotýnka je další důležitou částí grilu, kterou je nutné pravidelně čistit. K tomu je vhodné použít houbu na nádobí a teplou mýdlovou vodu. Poté by měla být plotýnka potřena olejem, aby se zabránilo připečení potravin.

Rada redakce

K tomu, abyste zajistili, že se vaše grilování bude dařit a že vaše pokrmy budou chutné, je nutné, abyste si udržovali váš gril v dobrém stavu. Důležité je, abyste ho pravidelně čistili a starali se o hořáky, grilovací plotýnku a vnitřní část grilu. Pokud budete dodržovat tyto kroky, budete mít skvělé grilování.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky