barveni vlasu

Čištění skvrn od barvy na vlasech

Všichni jsme si jistě alespoň jednou v životě vyzkoušeli, jak je těžké odstranit skvrny od barvy na vlasech. Zkoušeli jsme různé způsoby čištění, ale většinou skvrny zůstaly. Naštěstí existuje několik způsobů, jak skvrny od barvy na vlasech účinně odstranit.

Jak začít čistit skvrny od barvy na vlasech?

Pokud vám skvrny od barvy na vlasech hrozí, je nejlepší vyčistit je co nejdříve. Nejprve je nutné vyčistit barvu ze všech předmětů, které jsou v blízkosti. Pak je třeba vyčistit vlasy mýdlovou vodou a kvalitním šamponem. K odstranění skvrn je potřeba použít bělící prostředky, jako je bělící přípravek nebo bělící prášek. Tyto prostředky můžete nakoupit v obchodě s drogerií nebo v obchodě s domácími potřebami.

Jak používat bělící prostředky

Před použitím bělícího prostředku je nutné vlasy dobře omýt a nejprve je nechat uschnout. Poté naneste bělící prostředek na skvrny od barvy na vlasech. Nezapomeňte, že byste měli použít rukavice pro lepší ochranu před bělícím prostředkem. Než bělící prostředek necháte působit, měli byste ho příliš dlouho nechat na vlasech, protože by to mohlo poškodit jejich zdraví. Po nanesení bělícího prostředku na skvrny od barvy na vlasech je nutné jej nechat působit několik minut a poté jej důkladně opláchnout.

Slovo závěrem

Když je skvrna od barvy na vlasech čerstvá, je lepší ji co nejdříve odstranit bělícím prostředkem a poté ji opláchnout šamponem. Pokud je skvrna starší, je nutné použít několik bělících prostředků, než se jí podaří odstranit. Je důležité pamatovat na to, že byste neměli používat bělící prostředky příliš často, abyste vlasům neublížili. Pokud se vám nepodaří skvrny úplně odstranit, můžete je také zakrýt pomocí barvy.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky