kozena sedacka

Čištění a opravy kožené sedačky

Kožená sedačka je jedním z nejúspornějších a trvanlivých kousků nábytku, které jste kdy mohli mít. Péče o něj však může být o něco složitější. Proto je důležité vědět, jak správně o svou koženou sedačku pečovat.

Čištění kožené sedačky

Nejprve je důležité pochopit, že jakýkoli druh čištění by měl být prováděn s velkou opatrností. Kožená sedačka je velmi citlivá na jakýkoli druh chemického čištění, a proto je lepší se vyhnout používání silných čisticích prostředků. Místo toho se doporučuje používat jemné čisticí prostředky, jako je jemný čisticí gel, který je určen speciálně pro čištění kožených povrchů.

Nejprve je důležité odstranit veškerý prach, nečistoty a špínu, které se usadily na povrchu sedačky. To lze provést jemným hadříkem. Poté je třeba na hadřík nanést jemný čisticí gel a lehce vyčistit povrch sedačky. Důkladně otřete, dokud se neobjeví čistý, lesklý povrch. Je důležité, abyste nevysušovali koženou sedačku.

Opravy kožené sedačky

I když kožené sedačky obecně představují trvanlivý nábytek, mohou se časem vyvinout trhliny a praskliny. Opravy těchto trhlin a prasklin mohou být dosti složité. Nejjednodušším způsobem, jak opravit trhliny a praskliny, je použít speciální obnovovací balzám. Tento balzám se nanáší na trhliny a praskliny a po chvíli se do nich vstřebá. Následně se vyhladí bavlněným hadříkem.

V některých případech mohou být trhliny a praskliny příliš hluboké na to, aby se je dalo opravit pomocí obnovovacího balzámu. V takových případech je nejlepší to konzultovat s profesionálem, který má odpovídající zkušenosti s opravou kožených sedacích souprav.

Souhrn informací

Kožená sedačka je velmi oblíbenou a trvanlivou volbou nábytku. Je však důležité, abyste ji správně čistili a opravovali, abyste ji mohli udržet ve velmi dobrém stavu. Nejprve je třeba odstranit veškerý prach, nečistoty a špínu z povrchu sedačky. Pak je třeba nanést jemný čisticí gel a otřít jej jemným hadříkem. Malé trhliny a praskliny je možné opravit pomocí speciálního obnovovacího balzámu, ale v případě hlubších trhlin je nejlepší kontaktovat profesionála.

Zdroj obrázků: pixabay.com

Podobné příspěvky